Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – 32 Niedziela Zwykła (12.11.2023 r.)

1. Dzisiaj święcimy opłatki na stół wigilijny w naszych domach. Od dziś osoby mające pisemne upoważnienie księdza proboszcza będą te opłatki dostarczać do waszych domów. Proszę, przyjmijcie te osoby życzliwie! Ofiary przez Was złożone przeznaczymy na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła.

2. W przyszłą niedzielę 19 listopada będziemy obchodzić 7 Światowy Dzień Ubogich. Ojciec Święty prosi nas byśmy zwłaszcza tego dnia, wsparli tych, którzy wyciągają do nas rękę o pomoc i choć sami mamy niewiele to w miarę możliwości wsparli ich swoimi ofiarami. Stąd ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na Caritas. Za każdy dar serca już dzisiaj składamy wielkie Bóg zapłać.

3. Za tydzień 3 niedziela m-ca. Po Mszy świętej o godz. 11:30 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych (na salce parafialnej). O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (Kółka z miasta) – spotkanie na salce, o godz.17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją wewnątrz kościoła i wieczorna Msza święta o godz.18:00

4. Listopad to szczególny miesiąc pamięci o naszych zmarłych. W naszej parafii wypominki omadlane są w każdą niedzielę przed Mszami świętymi o godz. 8.00 i 10.00. Nadal przyjmujemy na wypominki za naszych zmarłych: roczne i półroczne. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. Odnowa w Duchu Świętym “Nazaret” i o. Andrzej Lemiesz SJ zapraszają na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie do Sanktuarium MB Trybunalskiej we wtorek 14 listopada o godz. 18.30.

6. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bardzo dziękujemy panu Tomaszowi za transport dachówki oraz jednej z naszych parafianek za nową, piękną dekorację kwiatową przy marmurowej figurze MB Różańcowej – Bóg zapłać!

7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

8. Nadal trwają prace remontowe związane z wymianą dachówki na kościele. Przepraszamy za utrudnienia związane z parkowaniem samochodów i bardzo prosimy o ostrożność.

9. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

10. VII Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 19 listopada. Włączyć się możemy w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”, które zostały dostarczone do wszystkich parafii naszej archidiecezji. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich.

11. Wspólnota Ruch Czystych Serc zaprasza wszystkie młode osoby na ogólnopolskie skupienie pt. „Świętość na pierwszym planie”, które odbędzie się 18 listopada w par. pw. św. Brata Alberta na Widzewie. W programie konferencje znanych osób, film, Msza św. i adoracja. Zapisy oraz szczegóły na facebooku, na wydarzeniu pt. „Świętość na pierwszym planie”.

12. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety na spotkanie poświęcone życiu duchowemu, które organizowane jest w ramach cyklu „Duchowość, to styl życia”. O kobietach, które poszły za Jezusem i duchowości dominikańskiej mówić będzie o. Maciej Biskup OP. Spotkanie, poprzedzone Mszą św. sprawowaną w intencji kobiet o godz. 18.00, odbędzie się 21 listopada o godz. 18.30 w kawiarence kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi.