Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – 31 Niedziela Zwykła (05.11.2023 r.)

1. Dziś I niedziela miesiąca. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 wypominki za zmarłych i o 18:00 Msza święta. Po Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych “Różańca Rodziców za Dzieci“.

2. Nadal trwamy w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych. Codziennie po Mszy świętej o godz. 17:00 obejmujemy modlitwą wszystkich zmarłych o których pamiętamy w wypominkach, o godz. 18:00 sprawowana jest za nich Msza święta i tak będzie aż do czwartku 9 listopada.

3. Do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Należy pobożnie nawiedzić cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlić się za zmarłych.

4. Nadal przyjmujemy na wypominki za naszych zmarłych – jednorazowe, roczne i półroczne. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki wyczytywane są w każdą niedzielę przed Mszami świętymi o godz. 8.00 i 10.00. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych!

5. W piątek w salce parafialnej od godz. 17.00 będzie możliwość spotkania się nieodpłatnie z psychologiem Ks. Dominikiem Lubińskim.

6. W sobotę 11 listopada obchodzić będziemy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.

7. Prezydent naszego miasta, Pan Krzysztof Chojniak serdecznie zaprasza do udziału w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczną się już 10 listopada w piątek. Tego dnia o godz. 18:00 w Mediatece 800-lecie, odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W sobotę 11 listopada o godz. 16:00 u oo. Bernardynów zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny, celebrowana przez Ks. Kardynała Grzegorza Rysia, po której odbędą się uroczystości przy pomniku Nieznanego Żołnierza na pl. Tadeusza Kościuszki.

8. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. 

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

11. Trwają prace remontowe związane z wymianą dachówki na naszym Kościele, natomiast dobiegają końca prace w zakrystii i pomieszczeniach do niej przyległych. Od dzisiaj znów możemy wchodzić do kościoła od strony parkingu i zobaczyć efekty wykonanych prac.

12. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

13. Kard. Grzegorz Ryś zaprasza na spotkanie poświęcone Synodowi Biskupów Kościoła Powszechnego, którego pierwsza sesja zakończyła się w Rzymie. Ksiądz Kardynał chce podzielić się doświadczeniami z obrad synodalnych i odpowiedzieć na pytania, które będzie można zadać w trakcie spotkania. Zachęcamy do wcześniejszego zapoznania się z dokumentem końcowym pierwszej sesji synodu, który znajdziemy na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej. Spotkanie odbędzie się 7 listopada o godz. 18.45 w archikatedrze łódzkiej.

14. Msza św. w intencji zmarłych biskupów łódzkich oraz zmarłych członków Kapituły Katedralnej sprawowana będzie 8 listopada o godz. 12.00. w bazylice archikatedralnej.

15. Msza św. w intencji polskich dzieci uwięzionych w obozie koncentracyjnym przy ul. Przemysłowej sprawowana będzie pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia 9 listopada o godz. 12.00 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Łodzi (ul. dr. Józefa Kolińskiego 26). Po Mszy św. przejdzie procesja pod pomnik „Pękniętego Serca”, w której niesione będą fotografie pomordowanych dzieci i odczytywane ich imiona i nazwiska.

16. W Święto Niepodległości (11 listopada) o godz. 10.00 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia w intencji Ojczyzny.

17. Zapraszamy na spotkanie pt. „Sama, ale nie samotna” dedykowane kobietom do 40 roku życia poszukującym swojej drogi życiowej, które odbędzie się 25 listopada 2023 r. w dolnym kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (Nawrot 104) o godz. 10.00. Spotkanie rozpocznie się Mszą św., to której będzie czas na spotkanie przy kawie, rozmowy czy zadawanie pytań. Na wydarzenie zapraszają osoby konsekrowane z Oriońskiego Instytutu Świeckiego.