Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego (29.10.2023 r.)

1. Obchodzimy dziś Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego, z tej racji możemy uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie naszego kościoła – należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą i odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

2. Przed nami ostatnie dni października, miesiąca poświęconego modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw różańcowych. We wtorek 31 października – ostatnie nabożeństwo różańcowe z procesją wewnątrz kościoła.

3. W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele jak w każda niedzielę, natomiast w kaplicy cmentarnej co godzinę – od 8.00 do 1400. Ksiądz z naszej parafii odprawi Mszę świętą o godz. 14.00, a po niej wyruszy procesja połączona z modlitwą za zmarłych z wypominkami jednorazowymi. W środę nie będzie Mszy świętej nowennowej.

4. W środę rozpoczniemy oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych. Przez 8 kolejnych dni o godz.17:30 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach, a o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza Święta w ich intencji. Jedynie w sobotę 4 listopada Msza taka będzie sprawowana o godz. 11:00.

5. Nadal przyjmujemy na wypominki za naszych zmarłych – jednorazowe, roczne i półroczne. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych! 

6. W czwartek, 2 listopada Dzień Zaduszny – czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 17.00 i 18.00.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek,  sobota i I niedziela miesiąca:
— I czwartek po Mszy świętej o godz. 17:00 adoracja Pana Jezusa, litania do św. Jacka z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz wypominki za zmarłych. Tego też dnia parafia NMP Królowej Pokoju zaprasza na “godzinę świętą” — godzinną adorację Najświętszego Sakramentu od 23:00 – 24:00
 w I piątek odwiedzimy chorych najpierw w hospicjum, a potem od godz. 8:30 po domach. Spowiedź w Kościele tego dnia od godz. 16:30. O 17:30 litania do Serca Pana Jezusa i wypominki za zmarłych. Po Mszy św. wieczorowej adoracja w ciszy i uniżeniu do godz. 20:00
 w I sobotę zapraszamy mężczyzn na kolejny Męski Różaniec Publiczny, początek przy Kościele NSJ o godz. 10:00; około godz. 11:00 Msza św. w naszej parafii. Wypominki przed Mszą świętą. O godz. 12:00 swoje spotkanie będą miały dzieci z “Armii Małych Wojowników”. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza św. z zawierzeniami o godz. 18:00
 w I niedzielę o godz. 17:00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie; o godz. 17:30 wypominki za zmarłych, a po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych “Różańca Rodziców za Dzieci“.

8. Wspólnota niewolników Maryi i Jezusa zaprasza na kolejną edycję rekolekcji polegającą na przygotowaniu do oddania w niewolę miłości wg. traktatu św. Ludwika Grignion de Montfort. Rozpoczęcie w niedzielę 5 listopada Mszą św. o godz. 18:00. Opiekę duchową będzie sprawował ks. proboszcz Mariusz Jersak.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. 

10. Za tydzień niedziela gospodarcza. Ksiądz proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac prowadzonych aktualnie w kościele. Ofiary jakie zostaną złożone na tacę będą przeznaczone na prace gospodarcze w naszym kościele.

11. Trwają prace remontowe związane z wymianą dachówki na naszym Kościele, natomiast dobiegają końca prace w zakrystii i pomieszczeniach do niej przyległych. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli znów wchodzić do kościoła od strony parkingu i zobaczyć efekty wykonanych prac.

12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

13. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…

 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

14. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej we wtorek 31 października o godz. 20.00. Tegoroczna Noc Świętych będzie transmitowana na żywo przez TVP 3. Transmisja rozpocznie się o godz. 20.35.

15. Jak co roku, w Uroczystość Wszystkich Świętych odbędzie się zbiórka ofiar na działalność Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Seminarium nie otrzymuje subwencji z zewnątrz (w tym: żadnych pieniędzy publicznych), dlatego tym bardziej liczymy na zrozumienie i dziękujemy za wszelkie wsparcie.

16. Kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki zaprasza na pierwszy Rejonowy Synodalny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 4 listopada w godz. 10.00-13.30. Prosimy o przybycie z każdej parafii co najmniej dwóch osób oraz księdza, jednak zaproszeni są wszyscy diecezjanie, a zwłaszcza ci, którzy z różnych względów nie mieli jeszcze możliwości włączenia się w pracę „Synodów” parafialnych. W każdym z trzech miejsc spotkania będzie uczestniczył biskup. W programie: spotkania w grupach, Msza św. i wspólny posiłek. 

Dzień skupienia odbędzie się w: 

  • Łodzi– Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ul. Nawrot 104,
  • Aleksandrowie Łódzkim – Kościół Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
    Wojska Polskiego 3,
  • Piotrkowie Trybunalskim – Kościół Najświętszego Serca Jezusowego, ul. Armii Krajowej 19.