Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – 29 Niedziela Zwykła (22.10.2023 r.)

1. Trwa październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw różańcowych. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17:30 w poniedziałki i środy w szczególny sposób zapraszamy na nie dzieci.

2. Dziś o godz. 16:00 (na salce parafialnej) odbędzie się spotkanie Kandydatów do przyjęcia bierzmowania, oraz ich rodziców. Przypominamy, że zwłaszcza młodzież z klas 7 SP powinna już w tym roku zapisać się na przygotowanie do bierzmowania.

3. Dziś również Niedziela Misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Zapraszamy do modlitwy w intencji misji i misjonarzy, szczególnie podczas nabożeństw różańcowych.

4. Ojcowie Jezuici zapraszają na kolejny Wieczernik Trybunalski. Odbędzie się on w sobotę, 28 października, początek o godz. 15.00 w salce domu zakonnego. Tematem będzie: „Mojżesz – droga do wolności”. Konferencję wygłosi o. Grzegorz Ginter, rektor sanktuarium.

5. Pamiętajmy o naszych zmarłych! Przyjmujemy na wypominki za naszych zmarłych – jednorazowe, roczne i półroczne. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na “Dzieło Tysiąclecia”.

7. Trwają prace remontowe związane z wymianą dachówki na naszym Kościele. Przepraszamy za utrudnienia związane z parkowaniem samochodów i bardzo prosimy o ostrożność.

8. Kontynuujemy prace w zakrystii i pomieszczeniach do niej przyległych. Nadal prosimy o wchodzenie do Kościoła głównym wejściem od ulicy Wojska Polskiego.

9. Wspólnota niewolników Maryi i Jezusa zaprasza na kolejne rekolekcje oddania w niewolę miłości. Rozpoczęcie 5 listopada w naszej parafii. Szczegóły na wywieszonych plakatach.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

11. Dziś odbywa się ogólnopolskie badanie dotyczące uczestnictwa we mszach świętych i przyjmowanie komunii świętej – domincantes i comunicantes (tzw. liczenie wiernych).

12. Październik 2023 jest nazywany różowym; jest to bowiem miesiąc poświęcony świadomości potrzeby badań profilaktycznych m.in. w kierunku raka piersi. Z tej racji bardzo Was zachęcamy – nie tylko panie – aby w następną niedzielę mieć na sobie coś różowego np. jakiś element ubioru w tym kolorze. Po mszy św. o godz. 10:00 zrobimy sobie wspólne zdjęcie. Przez tą akcję chcemy uczulić na wartość badania się pod kątem nowotworów: dotyczy to wszystkich, nie tylko kobiet. Pamiętajmy więc o profilaktyce, o badaniach – (one nie bolą, a mogą uratować życie!).

13. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…

 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

14. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej we wtorek 31 października o godz. 20.00. Tegoroczna Noc Świętych będzie transmitowana na żywo przez TVP 3. Transmisja rozpocznie się o 20.35.

15. Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie przy udziale Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Łódzkiej organizuje konferencję „Ku trzeźwości narodu – wezwani do działania”. Odbędzie się ona w sobotę 28 października o godz. 8.30 w auli przy ul. ks. I. Skorupki 3. Celem konferencji jest przybliżenie założeń Narodowego Programu Trzeźwości i wskazanie możliwości zaangażowania osób, środowisk i instytucji, które mogą i powinny troszczyć się o trzeźwość. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia: https://duszpasterstworodzinlodz.pl/konferencja-ku-trzezwosci-narodu-wezwani-do-dzialania-28-pazdziernika-2023r/