Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – 28 Niedziela Zwykła (15.10.2023 r.)

1. Trwa październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw różańcowych. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17:30 w poniedziałki i środy w szczególny sposób zapraszamy na nie dzieci.

2. Dziś III niedziela m-ca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (Kółka z miasta) – spotkanie na salce o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją wewnątrz Kościoła. Wieczorna msza św. o godz. 18:00.

3. Także dziś obchodzimy kolejny Dzień Papieski, zachęcamy do zgłębiania nauczania św. Jana Pawła II, a także do wsparcia ofiarami zdolnej, a ubogiej młodzieży. Swój dar możemy złożyć do puszek z napisem “Dzieło Nowego Tysiąclecia” wychodząc z Kościoła.

4. W przyszłą niedzielę 22 października o godz. 16:00 (na salce parafialnej) odbędzie się spotkanie dla rodziców Kandydatów do przyjęcia bierzmowania oraz dla samych Kandydatów. Przypominamy, że zwłaszcza młodzież z klas 7 SP powinna już w tym roku zapisać się na przygotowanie do bierzmowania.

5. Forum Ruchów Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się w niedzielę 22 października o godz. 16:00 w kościele NSJ, przejdzie ulicami miasta i zakończy się w kościele “Farnym” około godz. 17:30.

6. Przyjmujemy na wypominki za naszych zmarłych – jednorazowe, roczne i półroczne. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła.

8. Trwają prace remontowe związane z wymianą dachówki na naszym Kościele. Przepraszamy za utrudnienia związane z parkowaniem samochodów i bardzo prosimy o ostrożność.

9. Zostały wznowione prace w zakrystii i pomieszczeniach do niej przyległych. Nadal prosimy o wchodzenie do Kościoła głównym wejściem od ulicy Wojska Polskiego.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

11. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

12. Łódzkie Duszpasterstwa Akademickie zapraszają wszystkich studentów na „Rekolekcje na Dobry Początek”. Rozpoczną się one 15 października Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze i potrwają do 19 października. Codziennie będziemy celebrowali Mszę św. o godz. 19.00: poniedziałek – DA Kamienica, wtorek – DA Węzeł, środa – DA Jezuici i czwartek – DA Piątka.

13. Duszpasterstwo i strefa wsparcia osób w kryzysie samobójczym oraz rodzin doświadczających żałoby po samobójczej śmierci bliskiej osoby zaprasza na Mszę św. w intencji osób, które doświadczają myśli rezygnacyjnych. Eucharystia będzie celebrowana 15 października 2023 roku w dolnym kościele w Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) o godz.17.00. Zachęcamy także do włączenia się w Różę Papageno i ofiarowania każdego dnia października dziesiątki różańca w intencji osób, które odebrały sobie życie.

14. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich pracowników Ochrony Zdrowia, pracujących oraz emerytowanych, na Mszę św. celebrowaną w dniu ich patrona – św. Łukasza, 18 października o godz. 18.00 w parafii pw. św. s. Faustyny (Plac Niepodległości 1).