Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – 27 Niedziela Zwykła (08.10.2023 r.)

1. Rozpoczęliśmy październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw różańcowych. Będą one odprawiane codziennie o godz. 17:30 w poniedziałki i środy w szczególny sposób zapraszamy na nie dzieci.

2. Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas zapraszają na papieskie kremówki. Można je dzisiaj nabyć po Mszy św., złożone ofiary przeznaczone zostaną na działalność tychże kół.

3. Dzisiaj mija 10 lat od śmierci ks. kanonika Władysława Kmieciaka, wieloletniego Proboszcza naszej Parafii. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłym ks. Proboszczu.

4. W czwartek 12 października o godz.19:00 zapraszamy na Mszę św. “Wotywną do Ducha Świętego. Będziemy we wspólnocie modlić się o światło Ducha Św. dla każdej i każdego z nas.

5. W piątek 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Procesja różańcowa z figurą MB Fatimskiej odbędzie się o godz.17:30. Msza św. wieczorna w tym dniu o godz. 18:30.

6. W piątek w salce parafialnej od godz. 17:00 będzie możliwość bezpłatnego spotkania z psychologiem ks. Dominikiem Lubińskim.

7. Za tydzień III niedziela m-ca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce, o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją. Wieczorna Msza św. o godz.18:00.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. Zachęcamy do zgłębiania nauczania św. Jana Pawła II, a także do wsparcia zdolnej, a ubogiej młodzieży. Swój dar będziemy mogli złożyć do puszek z napisem “Dzieło Nowego Tysiąclecia” wychodząc z kościoła.

9. Przyjmujemy na wypominki za naszych zmarłych – jednorazowe, roczne i półroczne. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła.

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

12. Trwają prace remontowe związane z wymianą dachówki na naszym Kościele. Przepraszamy za utrudnienia związane z parkowaniem samochodów i bardzo prosimy o ostrożność.

13. W tym tygodniu zostaną wznowione prace w zakrystii i pomieszczeniach do niej przyległych.

14. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

15. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 14 października. Program (nastąpiła zmiana kolejności punktów programu):
godz. 10.00 –   Msza św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego;
godz. 11.00  –   konferencja o. Michała Szałkowskiego, dominikanina;
godz. 11.45   –   nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;
godz. 12.30   –   posiłek dla wszystkich uczestników;                     
                        –   koncert;
godz. 14.00   –   Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo kończące pielgrzymkę.

16. W tym roku Kościół Środowisk Twórczych przeżywa Jubileusz 30-lecia. Z tej okazji serdecznie zapraszamy 14 października 2023 r. o godz. 17.00 do Kościoła Środowisk Twórczych na Mszę św. dziękczynną, której przewodniczyć będzie kard. Grzegorz Ryś, a o godz. 20.00 nastąpi premiera Teatru Logos „Rozmowy z diabłem – wielkie kazanie ks. Bernarda” Leszka Kołakowskiego w reż. Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze Nowym. Szczegółowy program obchodów na stronie www.eck.wlodzi.com

17. Dnia 13 października o godz. 19.00 w Kościele pw. Matki Bożej Jasnogórskiej (ul. Gogola 12), Fundacja Canto Pro Classica wraz z Fundacją Życie i Polską Operą Kameralną Arena, organizują koncert pt. „Dla Ciebie Polsko”. W koncercie usłyszymy najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne oraz pieśni w hołdzie Matki Boskiej Jasnogórskiej, wpisujące się w 45. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na papieża.

18.W dniu 15 października br. przypada 54. rocznica śmierci sługi bożego o. Anzelma Gądka, kapłana, kandydata na ołtarze z naszej archidiecezji. W tym dniu, w kościele Ojców Karmelitów Bosych w Łodzi (ul. Liściasta), o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za powołanie i świętość życia Sługi Bożego oraz o łaskę jego beatyfikacji.

19. Łódzkie Duszpasterstwa Akademickie zapraszają wszystkich studentów na „Rekolekcje na Dobry Początek”. Rozpoczną się one 15 października Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze i potrwają do 19 października. Codziennie będziemy celebrowali Mszę św. o godz. 19.00: poniedziałek – DA Kamienica, wtorek – DA Węzeł, środa – DA Jezuici i czwartek – DA Piątka.

 

KOMUNIKAT BISKUPÓW POMOCNICZYCH ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ

 

20. W sobotę dnia 14 października br. o godz. 12 w Bazylice Archikatedralnej – pod przewodnictwem Księdza Kardynała Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego – zostanie odprawiona msza święta w intencji Synodu Biskupów, który obraduje w Rzymie na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”.      
    Podczas tej mszy świętej będziemy się modlić także w intencji naszego Pasterza, aby – wspierany światłem i mocą Ducha Świętego – mógł jak najowocniej wypełniać nowe zadania wynikające z przynależności do Kolegium Kardynalskiego, które stanowi grono najbliższych współpracowników Papieża.      
    Do licznego udziału w tej szczególnej Eucharystii zapraszamy duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, alumnów naszych seminariów oraz wiernych świeckich Archidiecezji Łódzkiej.