Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – 26 Niedziela Zwykła (01.10.2023 r.)


1. Dziś I niedziela miesiąca. O godz. 17:00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, o 17:30 nabożeństwo Różańcowe z procesją, a po Mszy św. o godz. 18:00 zmiana tajemnic różańcowych “Różańca Rodziców za Dzieci”.

2. Rozpoczynamy październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw różańcowych. Będą odprawiane codziennie o godz. 17:30. w poniedziałki i środy w szczególny sposób zapraszamy na nie dzieci.

3. W przyszłą niedzielę 8 października na Mszy św. o godz. 11:30 poświęcimy różańce dla dzieci I – Komunijnych.

4. Również w przyszłą niedzielę wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas zapraszają na papieskie kremówki. Będzie można je nabyć po Mszach świętych. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
w I czwartek nabożeństwo różańcowe o 17:30 w intencji nowych powołań Kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Tego też dnia parafia NMP Królowej Pokoju zaprasza na “godzinę świętą” — godzinną adorację Najświętszego Sakramentu od 23:00 – 24:00
w I piątek odwiedzimy chorych najpierw w hospicjum, a potem od godz. 8:30 po domach. Spowiedź w Kościele tego dnia od godz. 16:30. O 17:30 nabożeństwo różańcowe i litania do Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczorowej adoracja w ciszy i uniżeniu do godz. 20:00
w I sobotę zapraszamy mężczyzn na kolejny Męski Różaniec Publiczny, początek przy Kościele NSJ o godz. 10:00, około godz. 11:00 Msza św. w nasz w parafii. O godz. 12:00 swoje spotkanie będą miały dzieci z “Armii Małych Wojowników”. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza św. z zawierzeniami o godz. 18:00.

6. Seminarium Odnowy w Duchu św. rozpocznie się w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej (Ojcowie Jezuici) w najbliższy wtorek 3 października o godz. 18:30. Spotkania będą trwać przez 10 tygodni w każdy wtorek. Zapraszają Odnowa w Duchu św. “Nazaret” i o. Andrzej Lemiesz.

7. W środę 4 października swoje imieniny świętuje Ks. Kan. Franciszek Haber, nasz Senior. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, którą będziemy sprawować w intencji naszego solenizanta.

8. Trwają prace remontowe związane z wymianą dachówki na naszym Kościele. Przepraszamy za utrudnienia związane z parkowaniem samochodów i bardzo prosimy o ostrożność.

9. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…

     

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

13. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na Inaugurację Roku Akademickiego 2023/2024, która odbędzie się we wtorek 3 października. O godz. 10.00 w kaplicy seminaryjnej zostanie odprawiona Msza św., po której nastąpi dalsza część uroczystości. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu skierowane jest w sposób szczególny do Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

14. Uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny Kowalskiej patronki Łodzi odbędą się w czwartek 5 października o godz. 18.00 w kościele pod jej wezwaniem na Placu Niepodległości.
Po Mszy św., której przewodniczyć będzie bp Szymon Stułkowski z Płocka, wyruszy ul. Piotrkowską procesja z relikwiami św. Faustyny do bazyliki archikatedralnej, gdzie zostanie odnowiony Akt Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu.

15. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 14 października. Program (nastąpiła zmiana kolejności punktów programu):

godz. 10.00   –   Msza św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego;

godz. 11.00   –   konferencja o. Michała Szałkowskiego, dominikanina;

godz. 11.45   –   nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;

godz. 12.30   –   posiłek dla wszystkich uczestników;

                        –   koncert;

godz. 14.00   –   Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo kończące pielgrzymkę.

16. Zapraszamy do udziału w I archidiecezjalnym konkursie piosenki religijnej „Cecyliada – Wolbórz 2023” w Wolborzu. Przedszkolaki, uczniowie, grupy formalne i nieformalne, zespoły, schole, chóry, soliści, duety i seniorzy są zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie, który odbędzie się w Kolegiacie Wolborskiej 21 października od godz. 10.00. Szczegóły znajdziemy na plakacie i w karcie zgłoszenia.

 

KOMUNIKAT BISKUPÓW POMOCNICZYCH ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ

 

17. W sobotę dnia 14 października br. o godz. 12 w Bazylice Archikatedralnej – pod przewodnictwem Księdza Kardynała Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego – zostanie odprawiona msza święta w intencji Synodu Biskupów, który obraduje w Rzymie na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”.
     Podczas tej mszy świętej będziemy się modlić także w intencji naszego Pasterza, aby – wspierany światłem i mocą Ducha Świętego – mógł jak najowocniej wypełniać nowe zadania wynikające z przynależności do Kolegium Kardynalskiego, które stanowi grono najbliższych współpracowników Papieża.
     Do licznego udziału w tej szczególnej Eucharystii zapraszamy duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego, alumnów naszych seminariów oraz wiernych świeckich Archidiecezji Łódzkiej.