Sie
14
2018

Wspomnienie św. Maksymilana Marii Kolbego

Maksymilian Kolbe, wykształcony, światły doktor, który studia kończył w Rzymie, oczytany, założyciel gazety, radia, a nawet całego miasta, obeznany w świecie podróżnik i ewangelizator, oddaje swoje życie za można by powiedzieć „zwykłego” męża i ojca rodziny. Kolbe niejako pokazuje nam drogę – to nie tytuły, osiągnięcia naukowe i przedsiębiorcze są miarą naszego człowieczeństwa, ale miłość. A największą miłością jest gdy ktoś IMG_3056życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Święty Maksymilian to jedyny na świecie święty, który został beatyfikowany jako wyznawca, a kanonizowany jako męczennik. Święty Jan Paweł II udzielił dyspensy od przepisu kanonu 2138 §1 Kodeksu prawa kanonicznego, czyli można było przystąpić do jego kanonizacji bez wymagania dwóch nowych zatwierdzonych cudów za jego wstawiennictwem.
Umarł w wigilię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tej, której zawierzył wszystko. W niebie otrzymał dwie korony od Niepokalanej, tak jak sama mu to objawiła – jedną białą czystości, drugą czerwoną krwi. 

Kochani rozpocznijmy dzisiejszy dzień ze wstawiennictwem tego wielkiego świętego, rycerza Niepokalanej, prawdziwego wojownika za wiarę, miłość, Ojczyznę, prosząc aby wypraszał nam potrzebne łaski w drodze do Zbawienia. Święty Maksymilianie Kolbe, pomóż nam jeszcze bardziej przylgnąć do Maryi ❤️

 

Dodał: Admin in:

Wykonanie: Dominik Borkowski DB Komputery | Copyright: Parafia Św. Jacka i Doroty w Piotrkowie Tryb. [2015] www.swjd.pl| Strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej LINK