Lip
16
2020

Szata Maryi – znakiem nowego życia w zawierzeniu Maryi

 

cathopic_1484425245144346-900x380

Dzisiejsze wspomnienie zwraca nas ku Maryi objawiającej się na górze Karmel.   

Co widać z góry Karmel?  Widać z niej potrzebę zawierzenia siebie i swojego życia Maryi. Od setek lat na zboczach tego wzniesienia karmelici zawierzają się Matce Bożej. I w ten sam sposób każdy z nas może zawierzać się Maryi. Wystarczy modlitwa za jej wstawiennictwem. Ona nigdy jej nie zostawi, zawsze zaniesie ją do swego Syna, Jezusa Chrystusa. Można na wiele sposobów zawierzyć się Maryi, to nie musi być od razu przyjęcie maryjnego szkaplerza (choć to bardzo wartościowe doświadczenie ). Trzeba Jej zaufać, bo ostatecznie doprowadzi nas do miłości tak głębokiej i bezkresnej jak  Morze Śródziemne, które rozciąga się u podnóża góry Karmel. 

W wielu kościołach, zwłaszcza karmelitańskich, można dziś przyjąć szkaplerz – symbol całkowitego oddania się Matce Bożej. 

Szkaplerz nosili liczni władcy europejscy i niemal wszyscy królowie polscy (od św. Jadwigi i Władysława Jagiełły poczynając), a także liczni święci, również spoza Karmelu, m.in. św. Jan Bosko, św. Maksymilian Maria Kolbe i św. Wincenty a Paulo. Sama Matka Boża, kończąc swoje objawienia w Lourdes i Fatimie, ukazała się w szkaplerzu, wyrażając przy tym wolę, by wszyscy go nosili.  W wieku 10 lat przyjął szkaplerz karmelitański także Jan Paweł II. Nosił go do śmierci.

Kard.-Karol-Wojty³a-ze-szkaplerzem-na-szyi-podczas-wakacyjnego-odpoczynku

foto2-1

Dodał: Admin in:

Wykonanie: Dominik Borkowski DB Komputery | Copyright: Parafia Św. Jacka i Doroty w Piotrkowie Tryb. [2015] www.swjd.pl| Strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej LINK