Cze
29
2018

STREFA ŚWIADECTW ZAWIERZENIA

Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski Powiatu Tomaszowskiego złożono w sobotę, 7 maja na Jasnej Górze.

Do sanktuarium przybyli samorządowcy powiatu tomaszowskiego, reprezentujący Zarząd Powiatu i Radę Powiatu, prezydent miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko oraz mieszkańcy powiatu, łącznie ponad 300 osób.

„Radni reprezentujący społeczeństwo naszego powiatu w miesiącu marcu wyrazili stanowisko na sesji podejmując w jednomyślny sposób, aby dokonać szczególnego Aktu Zawierzenia naszego powiatu Jasnogórskiej Pani Królowej Polski, abyśmy się oddali w Jej macierzyńska opiekę, abyśmy zawierzyli wszystko co nas stanowi, więc cały powiat, wszystkie gminy tego powiatu, starostwo powiatowe, urzędników, radnych, mieszkańców, wszystko czym żyjemy, kim jesteśmy, co zamierzamy i co już zrobiliśmy, wszystko oddaliśmy w ręce Maryi prosząc o Jej opiekę i Jej oddaliśmy się na wyłączną własność – wyjaśnia Mirosław Kukliński, starosta Tomaszowa Mazowieckiego – Wierzymy gorąco, że od tego momentu w sposób szczególny Matka Najświętsza spojrzy na nas i będzie błogosławić naszym poczynaniom. Owszem my wiemy, że Ona zawsze to robi, bo kocha wszystkich jednakowo i bez wyjątku, jednak jeśli człowiek sam z nieprzymuszonej woli deklaruje chęć osobistego zawierzenia, osobistej prośby do Matki, to tak jak w relacjach między ludzkich, jeśli się kogoś prosi, to ta druga strona odpowiada szczególnie temu człowiekowi. I ten Akt ma to na celu, żebyśmy w sposób szczególny zwrócili się do Maryi, a teraz ufamy, że będziemy w sposób szczególny pobłogosławieni, i oczywiście wiemy, że to jest też zobowiązanie do lepszego życia, do lepszej pracy, do mniejszych kłótni, antagonizmów, do wzajemnej, zgodnej pracy na rzecz i dobro powiatu”.

Inicjatorem zawierzenia powiatu Maryi Jasnogórskiej był radny Mariusz Węgrzynowski: „Ja myślę, że tych osób, które marzyły o tym, żeby zawierzyć nasz powiat Matce Bożej na pewno było więcej. Z racji pełnionej funkcji społecznej łatwiej było mi przekonać przedstawicieli władzy samorządowej, a przy takiej przychylności starosty tomaszowskiego, te sprawy potoczyły się bardzo szybko i co trzeba podkreślić, że wszyscy radni obecni na sesji Rady Powiatu, wtedy, kiedy było przyjmowane stanowisko dotyczące wyrażenia woli zawierzenia Matce Bożej naszego powiatu tomaszowskiego, wszyscy byli za”.

Przed przyjazdem na Jasną Górę przedstawiciele powiatu tomaszowskiego odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach, Sanktuarium św. Anny i Sanktuarium św. Ojca Pio.

W Akcie Zawierzenia czytamy: „Królowo Polski, Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzamy rozwój naszego regionu i prosimy chroń nasz powiat i jego mieszkańców od wszelkiego zła. Niepokalane Serce Pani Jasnogórskiej, niech za Twoim wstawiennictwem gminy powiatu tomaszowskiego – Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki, Ujazd, Żelechlinek oraz miasto Tomaszów Mazowiecki rozwijają się na chwałę Boga, Kościoła i Ojczyzny. A Ty, Królowo Polski, rozporządzaj nimi według zamiarów i planów miłości Bożej. Spraw Jasnogórska Matko, aby serca mieszkańców i władz otworzyły się na płomień miłości Twojego Niepokalanego Serca. Niech Ono zatryumfuje w naszych sercach i Twoim już powiecie tomaszowskim”.

10720DE2-EE76-4D89-8B8A-C6F9911FB720

Dodał: Admin in:

Wykonanie: Dominik Borkowski DB Komputery | Copyright: Parafia Św. Jacka i Doroty w Piotrkowie Tryb. [2015] www.swjd.pl| Strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej LINK