Mar
18
2020

Sakrament pojednania i całodzienna adoracja – 21.03 (sobota)

Pragniemy poinformować, że w najbliższą sobotę 21 marca w naszej parafii będzie miała miejsce całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Około 8 rano wystawimy Pana Jezusa w monstrancji; adoracja będzie trwać do Mszy Świętej o godz. 17:00. Przez cały ten czas w konfesjonale będzie czuwał ksiądz proboszcz Franciszek lub ksiądz Piotr, posługując w konfesjonale. Zachęcamy wszystkich parafian do tego, aby znaleźć czas w ciągu dnia na chwilę osobistej modlitwy przed Panem Jezusem, a także aby zaplanować na ten dzień wielkanocną spowiedź. Prosimy, nie odkładajcie tego na ostatni tydzień przed Świętami, gdyż w obecnej sytuacji musimy unikać dużych zgromadzeń i tłoku w kościele.

Jeśli ktoś ma obawy przed spowiedzią w konfesjonale (który oczywiście jest odpowiednio zabezpieczony), to będzie można skorzystać ze spowiedzi także w innym miejscu w kościele lub nawet na zewnątrz świątyni. Prosimy ponadto, aby zgłaszać nam, księżom posługującym w parafii, potrzebę wyspowiadania i udzielenia Komunii Św. osobom starszym, tak abyśmy mogli się do nich udać z posługą.

Oczywiście przypominamy, że zarówno ks. proboszcz, jak i ks. wikariusz są cały czas do Waszej dyspozycji, można przyjść na plebanię w każdej chwili dnia i poprosić o sakrament pokuty i pojednania.

Processed with Rookie Cam

Dodał: Piotr Niedzielski in:

Wykonanie: Dominik Borkowski DB Komputery | Copyright: Parafia Św. Jacka i Doroty w Piotrkowie Tryb. [2015] www.swjd.pl| Strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej LINK