Wrz
12
2020

MARYJA – cudowne imię Matki Boga

MARYJA – Oblubienica Ducha Świętego i Matka Prawdziwej Światłości. Co dla nas oznacza Jej imię?

Kochani, to nie przypadek, że w naszym ukochanym Kościele Katolickim, jedynie prawdziwym i świętym, Bóg postanowił, że Matkę Jego będziemy czcili pod imieniem MARYJA. Jest to imię wyjątkowe i niepowtarzalne i przypisane jedynie Najświętszej Matce Bożej. Przez wieki wyryte w sercach naszych ojców, wpisane w losy naszej ukochanej Ojczyzny, odbijające się w oczach wszystkich wpatrzonych w cudowny Jej wizerunek jasnogórski.

Czyż istnieje piękniejsze i cudowniejsze kobiece imię na świecie? Marii jest mnóstwo, a MARYJA tylko jedna i JEDYNA. Dlatego apelujemy wymawiajmy to imię z czcią godną Matki Bożej, Matki naszego ukochanego Jezusa Chrystusa. Módlmy się o wstawiennictwo MARYI, módlmy się o orędownictwo MARYI. Wołajmy do Chrystusa przywołując imię najpiękniejsze, najdonioślejsze, najszlachetniejsze, najgodniejsze, najczystsze. Wołajmy do Chrystusa poruszając Jego Serce imieniem, które On sam wybrał dla Swej ukochanej Matki, które było Jego darem dla Niej, uwidocznieniem Jego miłości do Niej.

Dźwięk imienia MARYJA porusza całe niebo.Imię MARYJA jest Bogu najbliższe, najmilsze. Na to imię otwierają się wszystkie Boże łaski i skarby, których nieskończenie dobry Bóg pragnie udzielać ludzkości, ale pragnie udzielać je przez Tą, którą stworzył na Matkę Swoją i jednocześnie na Matkę naszą. Ona stała się naczyniem, przez które w sposób całkowicie niezakłócony przepływa miłość Boża od Boga do ludzi. Przez Nią płynie i miłość nasza, przyozdobiona Jej cnotami, ku Bogu Najwyższemu.

Nie ma drugiego takiego imienia W NIEBIE I NA ZIEMI, nad imię Najpiękniejszej Niewiasty, Matki Słowa Wcielonego, Matki Prawdziwej Światłości.

0B65505C-25AA-437B-8197-FC4F540CEE20

Dodał: Admin in:

Wykonanie: Dominik Borkowski DB Komputery | Copyright: Parafia Św. Jacka i Doroty w Piotrkowie Tryb. [2015] www.swjd.pl| Strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej LINK