Paź
30
2020

W listopadzie pamietajmy o tych, którzy odeszli

Za kilka dni, przed nami miesiąc listopad, poświęcony modlitwie i pamięci o naszych wiernych zmarłych. 
Prosimy o uporządkowanie grobów zmarłych z naszych rodzin. Znajdźmy chwilę czasu, aby będąc na cmentarzu pomodlić się za zmarłych parafian, sąsiadów czy znajomych. Piękną tradycją Kościoła jest modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, oktawalnych lub jednorazowych.

Nie będzie w tym roku 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, Mszy Świętych w kaplicy na cmentarzu, odprawianych co godzinę, a prowadzonych przez księży z poszczególnych parafii. Wszystkich zapraszamy tego dnia, tj. 1.11 na Msze Święte do naszego kościoła, które odprawimy tak jak w każdą niedzielę, tj. o 8, 10, 11:30 i 18. Wypominki jednorazowe i nowennowe będą o godz. 17:30, połączone z nabożeństwem za zmarłych. Także w intencjach wypominanych będzie Msza Św. o 18:00.

Wypominki nowennowe będziemy odmawiać w dniach 1-9 listopada o godz. 17:30, natomiast o godz. 18:00 będzie odprawiana Eucharystia w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

Nadal przyjmujemy na wypominki jednorazowe, nowennowe, półroczne i roczne. Forma zgłoszenia na te wypominki – dowolna. Przy wyjściu z kościoła wystawione zostały kartki na wypominki, które można zabrać do domu i wpisać nazwiska zmarłych.

 Za zrozumienie i wsparcie bardzo dziękujemy. Ofiary z wypominek przeznaczone są na potrzeby parafii.

IMG_5659

Dodał: Admin in:

Wykonanie: Dominik Borkowski DB Komputery | Copyright: Parafia Św. Jacka i Doroty w Piotrkowie Tryb. [2015] www.swjd.pl| Strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej LINK