Cze
13
2017

13 czerwiec Wspomnienie św. Antoniego

IMG_1865

Św. Antoni, niebieski obywatel od znajdowania! Boga w swoim życiu!
Ta wielka postać Kościoła, pokorny portugalski mnich, znany ze swej obecności w Padwie i z żarliwości w głoszeniu Ewangelii jest nieustannie żywym świadectwem działania Boga w świecie.
Ileż to drobnych i większych rzeczy udało się nam odnaleźć prosząc o pomoc św. Antoniego, ileż ważnych i dobrych decyzji podjąć! Ileż ważnych spraw rozwiązać zgodnie z wolą Bożą.
Św. Antoni znany był z kazań, które trafiały wprost do serca, a gdy ludzie nie chcieli go słuchać mówił do ryb w morzu i te całymi ławicami podpływały pod brzeg. Widzący ten wielki znak ludzie nawrócili się i przyjęli ze skruszonym sercem słowa Boga przeznaczone dla nich.
Święty Antoni ma w każdym niemal kościele swoją figurę i skarbonę. To święty interesowny, nie dla siebie wszakże ale dla ubogich, których jest niezmordowanym opiekunem. Zbiera jałmużnę i obdarowuje nią potrzebujących, a ze skarbca Bożego Miłosierdzia uprasza łaski dla każdego.
W dniu 13 czerwca obchodzimy wspomnienie liturgiczne tego Świętego Franciszkanina – dziękujmy mu za wszelkie łaski i prośmy o jego wstawiennictwo dla Róży której jest Patronem 🙂 i innych także 

Dodał: Admin in:

Wykonanie: Dominik Borkowski DB Komputery | Copyright: Parafia Św. Jacka i Doroty w Piotrkowie Tryb. [2015] www.swjd.pl| Strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej LINK