Maj
18
2020

100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Dziś, 18 maja, mija 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły

Św. Jan Paweł II to niestrudzony Boży pielgrzym, pontyfikat JPII  był najbardziej rekordowym, i to pod wieloma względami, np. pod względem liczby podróży zagranicznych – 104 i odwiedzonych podczas nich krajów – 129, przemierzonych kilometrów – prawie 1,3 mln, przeprowadzonych beatyfikacji – 148 i kanonizacji – 51 oraz ogłoszonych podczas nich błogosławionych – 1343 i świętych – 482. 
Jan Paweł II ogłosił 14 encyklik, czyli najwyższej rangi urzędowych dokumentów, jakie papieże kierują do całego Kościoła.

W swoich odwiedzinach w kraju zawsze pielgrzymował do tronu Królowej Polski aż 6 razy nawiedzał Jasną Górę  jako papież,  pokazał nam łączność  Maryi z Narodem. W setne urodziny Jana Pawła II z Jasnej Góry wciąż płynie wielka modlitwa wdzięczności za największego z pielgrzymów, tego, który swoje „Totus Tuus” związał z Matką Bożą Jasnogórską.

Kochani dziś  18 maja  wielkie dziękczynienie za papieża Polaka w stulecie jego urodzin, zapraszamy na mszę święta w tej intencji godz. 17:00.

IMG_5597

Dodał: Admin in:

Wykonanie: Dominik Borkowski DB Komputery | Copyright: Parafia Św. Jacka i Doroty w Piotrkowie Tryb. [2015] www.swjd.pl| Strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej LINK